IHLP1616ABERR47M01
Part Number:
IHLP1616ABERR47M01
Description:
FIXED IND 470NH 5A 22 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
13A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
101MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%