ASPIAIG-F6050-4R7M-T
Part Number:
ASPIAIG-F6050-4R7M-T
Description:
FIXED IND 4.7UH 8.5A 18.4MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
8A
Current Rating (Amps) :
8.5 A
DC Resistance (DCR) :
18.4mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
6050
Tolerance :
±20%