ASPIAIG-F6050-4R3M-T
Part Number:
ASPIAIG-F6050-4R3M-T
Description:
FIXED IND 4.3UH 9A 16.2 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
8.5A
Current Rating (Amps) :
9 A
DC Resistance (DCR) :
16.2mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
4.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
6050
Tolerance :
±20%