ASPIAIG-F6050-2R2M-T
Part Number:
ASPIAIG-F6050-2R2M-T
Description:
FIXED IND 2.2UH 13A 8.5 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
12A
Current Rating (Amps) :
13 A
DC Resistance (DCR) :
8.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
6050
Tolerance :
±20%