IHLE2020CDER150M5A
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IHLE2020CDER150M5A
Category:
Fixed Inductors
Description:
IHLE-2020CD-5A 15 20% ER E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
208mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
14.1MHz
Height - Seated (Max) :
0.135" (3.43mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%