ASPI-8040HS-R47M-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASPI-8040HS-R47M-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
IND 0.47UH 25A 2.62M
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
31.5A
Current Rating (Amps) :
25 A
DC Resistance (DCR) :
2.62mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%