ASPIAIG-F1040-2R2M-T
Part Number:
ASPIAIG-F1040-2R2M-T
Description:
FIXED IND 2.2UH 12A 7 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
27A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
7mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
1040
Tolerance :
±20%