IHLE2020CDER2R2M51
Part Number:
IHLE2020CDER2R2M51
Description:
IHLE-2020CD-51 2.2 20% ER E3
Current - Saturation (Isat) :
7.1A
Current Rating (Amps) :
6.5 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
39.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.135" (3.43mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%