AMPLA4012Q-1R0MT
Part Number:
AMPLA4012Q-1R0MT
Description:
FIXED IND 1UH 4A 47 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%