AMPLA4020Q-100MT
Part Number:
AMPLA4020Q-100MT
Description:
FIXED IND 10UH 1.8A 243 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
243mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%