ASPI-4020HI-3R3M-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASPI-4020HI-3R3M-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.5A 87 MOHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
87mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Alloy
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.161" W (4.50mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
4020
Tolerance :
±20%