AMDLA3020Q-2R2MT
Part Number:
AMDLA3020Q-2R2MT
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.3A 69 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
2.9 A
DC Resistance (DCR) :
69mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%