ASPI-M2512-1R0M-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASPI-M2512-1R0M-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED INDUCTOR 1UH 3A SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%