ASPI-0315S-1R0N-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ASPI-0315S-1R0N-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
IND 1UH 1.47A 46M
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.47 A
DC Resistance (DCR) :
46mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%