ASPI-4020HI-6R8M-T
Part Number:
ASPI-4020HI-6R8M-T
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.4A 175MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
175mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Alloy
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%