B82422H1153J000
Part Number:
B82422H1153J000
Description:
FIXED IND 15UH 390MA 720MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
390 mA
DC Resistance (DCR) :
720mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
26MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Q @ Freq :
12 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%