B82498F3821J000
Part Number:
B82498F3821J000
Description:
FIXED IND 820NH 180MA 1.9OHM SMD
Current Rating (Amps) :
180 mA
DC Resistance (DCR) :
1.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
820 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
23 @ 50MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%