B82144A2103J000
Part Number:
B82144A2103J000
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 220 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%