B82422A1333J100
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B82422A1333J100
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 33UH 105MA 4.5 OHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
105 mA
DC Resistance (DCR) :
4.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
27 @ 2.52MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±5%