B82422T1332J000
Part Number:
B82422T1332J000
Description:
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2OHM SMD
Current Rating (Amps) :
260 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%