B82422A3820K100
Part Number:
B82422A3820K100
Description:
FIXED IND 82NH 450MA 240MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.05GHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
82 nH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
27 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%