B82422T1123K000
Part Number:
B82422T1123K000
Description:
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
12 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
27 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%