B82422A3181K100
Part Number:
B82422A3181K100
Description:
FIXED IND 180NH 360MA 380MOHM SM
Current Rating (Amps) :
360 mA
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
800MHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
180 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 30MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%