B82141A1123K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B82141A1123K000
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 12UH 385MA 670 MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
385 mA
DC Resistance (DCR) :
670mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
12 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
55 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%