B82141A1392K009
Part Number:
B82141A1392K009
Description:
FIXED IND 3.9UH 560MA 320MOHM TH
Current Rating (Amps) :
560 mA
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
3.9 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%