B78148S1682K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B78148S1682K000
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 6.8UH 670MA 510MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
670 mA
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
75MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
65 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%