B78108S1563J000
Part Number:
B78108S1563J000
Description:
FIXED IND 56UH 430MA 1.23 OHM TH
Current Rating (Amps) :
430 mA
DC Resistance (DCR) :
1.23Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
56 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%