B78108S1333K009
Part Number:
B78108S1333K009
Description:
FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
920mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Q @ Freq :
55 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%