LQG15HH18NG02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
LQG15HH18NG02D
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 18NH 400MA 0402
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Air
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±2%