LSAPB2016KKTR22M
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
LSAPB2016KKTR22M
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 0.22UH SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5.8A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
220 nH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806
Tolerance :
±20%