SDCL0603Q8N2JT02B03
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SDCL0603Q8N2JT02B03
Description:
FIXED IND 8.2NH 250MA 560MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
560mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±5%