BSCQ000603033N3B00
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
BSCQ000603033N3B00
Description:
FIXED IND 3.3NH 415MA 280MOHM SM
Manufacturer :
Pulse Electronics
Current Rating (Amps) :
415 mA
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH