BSCH000603034N7S00
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
BSCH000603034N7S00
Description:
FIXED IND 4.7NH 280MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Pulse Electronics
Current Rating (Amps) :
280 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
4.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.3nH