B82559A3232A025
Part Number:
B82559A3232A025
Description:
FIXED IND 2.3UH 0.6 MOHM SMD
In Stock:
155
Current - Saturation (Isat) :
41A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
0.6mOhm
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.20mm)
Inductance :
2.3 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.996" L x 0.925" W (25.30mm x 23.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±7%