PA2247.103NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PA2247.103NLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 24A 8.6 MOHM SMD
In Stock:
548
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
26A
Current Rating (Amps) :
24 A
DC Resistance (DCR) :
8.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%