PA4349.152ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PA4349.152ANLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 62A 1.15MOHM SMD
In Stock:
824
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
48A
Current Rating (Amps) :
57 A
DC Resistance (DCR) :
1.15mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%