B82559B0303A019
Part Number:
B82559B0303A019
Description:
FIXED IND 30UH 8.6A 17 MOHM SMD
In Stock:
353
Current - Saturation (Isat) :
11.5A
Current Rating (Amps) :
8.6 A
DC Resistance (DCR) :
17mOhm
Height - Seated (Max) :
0.417" (10.60mm)
Inductance :
30 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard, 3 Lead
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.783" L x 0.728" W (19.90mm x 18.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%