PE-53821SNLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PE-53821SNLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 78UH 820MA 300MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
820 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.360" (9.14mm)
Inductance :
78 µH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.570" L x 0.565" W (14.48mm x 14.35mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%