PA5119.901NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PA5119.901NLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 900NH 14A 4.6 MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
28A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
4.6mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
900 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%