PA0513.321NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PA0513.321NLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 320NH 41A 0.32MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
50A
Current Rating (Amps) :
41 A
DC Resistance (DCR) :
0.32mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
320 nH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.530" L x 0.510" W (13.46mm x 12.95mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%