PA5405.152NLT
Part Number:
PA5405.152NLT
Description:
FIXED IND 1.5UH 19A 5.5MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
35A
Current Rating (Amps) :
19 A
DC Resistance (DCR) :
5.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%