PA4342.222ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
PA4342.222ANLT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 13A 6.7 MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
13 A
DC Resistance (DCR) :
6.7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%