NS12555T220MNV
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NS12555T220MNV
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 3.81A 35.64 MOHM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Current Rating (Amps) :
3.81 A
DC Resistance (DCR) :
35.64mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13.2MHz
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%