PA5187.121HLT
Part Number:
PA5187.121HLT
Description:
FIXED IND 120NH 67A 0.12MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
92A
Current Rating (Amps) :
67 A
DC Resistance (DCR) :
0.12mOhm
Height - Seated (Max) :
0.323" (8.20mm)
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Size / Dimension :
0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%