MDKK3030T2R2MMV
Part Number:
MDKK3030T2R2MMV
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.2A 144MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
144mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%