B82476B1222M100
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B82476B1222M100
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.7A 10.5MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
6.7 A
DC Resistance (DCR) :
10.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%