B82144F2152K000
Part Number:
B82144F2152K000
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.1A 45 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
7.2A
Current Rating (Amps) :
4.1 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
170MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%