B82144B2334J000
Part Number:
B82144B2334J000
Description:
FIXED IND 330UH 700MA 1.53OHM TH
Current - Saturation (Isat) :
520mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
1.53Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Q @ Freq :
40 @ 79.6kHz
Size / Dimension :
0.256" Dia (6.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%