MDKK2020T1R0MMV
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
MDKK2020T1R0MMV
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1UH 1.9A 85 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%