NRV3012T6R8MV
Part Number:
NRV3012T6R8MV
Description:
FIXED IND 6.8UH 800MA 300MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%